Každý rok pro vás připravujeme nové výlety a zájezdy.

Podívejte se, co nového nás čeká tento rok.

Všechny tyto nové výlety najdete také v jednotlivých oddílech v záložce exkurze.


PASTELKÁRNA

Navštívíte výrobnu pastelek, kde se seznámíte s výrobou pravých voskovek - pastelek. Ale co je nejpodstatnější - děti samy, si takové pastelky vyrobí. Potom je můžete využít ve škole i doma na zdobení velikonočních vajíček, kreslení jarních obrázků a k dalším kreativitám. 

A když už budeme vyrábět z vosku, tak výroba svíčky vás také nemine. To k tomu přeci patří. Ve výrobně, do které vás zveme, se vše vyrábí z netoxického parafínu, zdobí se polevou „Starwax“.

 

CENA: 340,- Kč

 


 

JARNÍ VÝLET DO MÝDLÁRNY ANEB VOŇAVÝ DÁREK KE DNI MATEK

                 

Na výletě si děti vyrobí glycerinové mýdlo ve tvaru kytičky, dále si naplní sáček koupelovou solí, vše naskládají do plastové vázy a nakonec vše v celofánovém sáčku ováží mašlí.Celé dílo přikrášlí vlastnoručně ozdobenou svíčkou. Zdobí se polevou „Starwax“.

Exkurze trvá: v  8,00 hod odjezd od školy, příjezd do 14,30 – 15,00 hod. 

 

CENA: 340,- Kč


 

WERICHOVA VILA

V roce 2015 na základě vítězství ve veřejné otevřené sotěži zísalo Wericovuvilu do pronájmu Muzeum Kampa. Tentozajímavý objekt, který veřejnosti zpřístupnila paní Meda Mládková, nabízí vzdělávací programy i pro školní kolktivy. Průvodce provede skupinu dět s výkladem pro jejich věkovou skupinu. Po návštěvě Werichovy vily nebude již po děti pan Werich pouz pánem, který pro ně napsal Fimfárum, nebo byl pohádkovou postavou králů, pekařem Matějem...

 

CENA: 350,- Kč


 

POJEDEME DO ROZHLASU

 

Chcete vidět místo, odkud vysílá Vaše oblíbená staice? Zajímá vás, jak funguje studio, kde se připravuje vysílání? Prošli byste se rádi po chodbách, na kterých se tvoří historie československého rozhlasového vysílání?

Při exkurzi projdete vilou, ve které sídlí Český rozhlas Sever – v Ústí nad Labem. Dozvíte se spoustu informaci, které se týkají provozu a vysílání rozhlasu a tak se jistě při exkurzi nebudete nudit.

Při zpáteční cestě se zastavíme u Pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích, kde na mohutném kvádru s reliéfy od Josefa Maxe je pluh Přemysla Oráče.

 

CENA: 200,- Kč

 

 

 


ZA KOUZLEM VITRÁŽÍ A NA VOCHLICI

Mezi umělecká díla, která možná často obdivujete především v kostelech či katedrálách, patří barevné okenní mozaiky, neboli vitráže.

Zveme vás na zajímavou exkurzi, kde můžete „vitrážníkům“ koukat přímo pod ruku. Dozvíte se, že není mozaika jako mozaika, že na rozdíl od dětské skládanky předchází  této výrobě velká výtvarná příprava a že než je lampa nebo deska stolečku hotova, podílí se na ní řada lidí. Získáte mnoho poznatků a příjemných zážitků nejen vlastním pozorováním,   ale   také   vám  tento   umělecký  obor  přiblíží   povídání  samotných řemeslníků.

 

Cena: 180,- Kč


PLANETÁRIUM PLZEŇ

Dlouho očekávané planetárium v Plzni NOVĚ OTEVŘENO a vy můžete být s námi mezi prvními, kteří se do něj podívají. Podobných planetárií, jaké je nyní v Plzni, je jen několik na světě. V kupoli, kam se vejde 90 lidí, je možné sledovat projekce dvourozměrných i třírozměrných filmů. Divák má tak pocit, že je sám vtažen do děje. Ocitne se uprostřed oblohy nad Plzní, na výcviku astronauta nebo v nitru mlhovin, galaxií a milióny světelných let vzdálených hvězd. Technologie umožňuje promítat také filmy z hlubin oceánů či lidského těla.

Oproti klasickým planetáriím, která dokázala promítat kolem 3000 hvězd, dokáže 3D planetárium promítnout až 140 000 hvězd. Kromě 3D planetária nabízí nová expozice také 27 interaktivních exponátů, které přibližují blízký i vzdálený vesmír.

Planetárium obsahuje mimo jiné novou interaktivní expozici zaměřenou na vesmír a technologii projekce na dvoumetrový interaktivní globus.

Žáci uvidí fáze měsíce, řez Sluncem, mohou si sami vyzkoušet, jak vzniká kráter na planetě, jak se vytváří tornádo či jak funguje vulkán. Nechybí ani ukázka stylizovaného amerického přistávacího modulu programu Apollo. Pocity, jaké zažívá kosmonaut, si mohou lidé vyzkoušet v obřím gyroskopu, dovednost zase při práci s robotickou rukou nebo při ovládání lunárního vozítka. Speciální expozicí je technologie Science On a Sphere.

 

Cena: 330,- Kč


NEJSTARŠÍ PREMONSTRÁTSKÝ KLÁŠTER V ČECHÁCH

 

Jedná se samozřejmě o Strahovský klášter v Praze. Navštívíme v něm druhou nejstarší klášterní knihovnu u nás. Seznámíme se s jednou z nejlépe zachovaných historických sbírek knih, rukopisů a prvotisků ve střední Evropě. Zastavíme se nad mapami a glóby, necháme se uchvátit jedinečnou výzdobou Filosofického sálu, Teologického sálu, freskami a exponáty v Kabinetu kuriozit.

Exkurzi je možno doplnit o Nerudovu ulici – domovní znamení, Karlův most, Kampa. Nebo navštívit přístupné prostory Pražského hradu.

Cena: 310,- Kč


VYŠEHRAD Z PARNÍKU I PO SVÝCH

 

Při procházce Národní kulturní památkou Vyšehrad poznáte románskou rotundu sv.Martina, projdete Táborskou i Leopoldovou branou a dozvíte se, kde kdysi stávala brána Špička a kde se dnes nachází její kopie. Součástí Vyšehradu, jedné z nejvýznamnějších kulturních památek je Vyšehradský hřbitov, jehož dominantou je Slavín – místo odpočinku slavných osobností českého národa.

Poté sejdeme pod Vyšehrad do Podskalí, k Výtoňské celnici  a  odpoledne se projedeme lodí po Vltavě,  odkud z jiného úhlu uvidíte Karlův most a také Vyšehradskou skálu, kde  měla své sídlo kněžna Libuše, Přemysl a kde se prý odehrávaly další příběhy našich předků, tak jak je popsal Alois Jirásek  ve Starých  pověstech českých.

 

Cena: 400,- Kč


PANENSKÝ TÝNEC SÁLÁ ENERGIÍ

 

Naší první zastávkou na tomto výletě bude menhir zvaný "Zakletý mnich" v blízkosti vsi Drahomyšle, kde si společně povíme pověst která se váže k tomuto mohutnému kameni, dozvíte se, z jakého důvodu byl mnich zaklet a proč tento vystupující kámen v poli lidi tolik fascinuje.

Poté budeme pokračovat autobusem do Panenského Týnce, kde se nachází nedostavěný gotický klášterní kostel. Nebudeme se příliš zabývat jeho historickou stránkou (to si necháme do školy), ale na místě vyzkoušíme při našich hrách jeho léčivou a tajemnou moc.

Zahrajeme si na „dostavbu“ chrámu, oslavíme naši určitě úspěšnou stavbu hudbou a zpěvem, po svačině procvičíme naši paměť a skryté znalosti.

Předposlední naší zastávkou bude největší menhir v Čechách tzv. "Kamenným pastýř" a povíme si něco i o jeho historii.

Nakonec něco smlsneme v Lounech pod chrámem sv. Mikuláše, abychom si zkrátili čekání na Mikuláše……

 

Cena: 200,- Kč

Vhodné pro žáky z měst: Klášterec nad Ohří, Kadaně, Chomutova, Jirkova, z Mostu


MIMOZEMŠŤANI, NEBO SLUNEČNÍ HODINY?

V lese v přírodním parku Džbán se skrývá záhada, která nedá spát nejednomu archeologickému badateli. Pokud se s námi vydáte na tento úžasný turistický výlet, třeba se to podaří právě vám.

Záhadou jsou kamenné řady, o kterých se neví, za jakým účelem vznikly. Byla to políčka? Či obrovské sluneční hodiny? Nebo dokonce přistávací dráhy pro mimozemšťany? Něktřeří archeologové se přiklánějí k názoru, že to mohl být kalendář, nebo astronomické zařízení z doby Keltů. Ať je jejich původ jakýkoli – vždycky je záhadný a není marné toto místo poznat a případně se naučit s pomocí dnešních pomůcek určit světové strany a zkusit sestavit Sluneční hodiny.

Poté si můžeme udělat malou procházku na zříceninu hradu Pravda, zde si zasoutěžit v zábavném kvízu a vyzkoušet hry dětí ze středověku. Při zpáteční cestě se zastavíme na sladké občerstvení.

Cena: 180,- Kč

Vhodné pro žáky z měst: Klášterec nad Ohří, Kadaně, Chomutova, Jirkova,  z Mostu


KOPRETINY PRO ZÁMECKOU PANÍ

 

File:Krasnydvur.JPGZámek Krásný Dvůr je barokní zámek ležící ve stejnojmenné vesnici v okrese Louny. Je obklopen rozsáhlým parkem pocházejícím z konce 18. století. Zámecký park je považován za jeden z nejkrásnějších v Čechách a byl založen na žádost Jana Rudolfa Černína

Pojďte se s námi podívat na jeden z nejkrásnějších zámků a parků v Ústeckém kraji. Čeká nás mnoho dobrodružství.

"Vysoký štíhlý kamenný sloup je na dlouhé rovné cestě, která vede lesním průsmykem. Vidět je už z dálky. Ale teprve když dojdete až k němu, vynikne jeho monumentálnost." "Jaký sloup? Je to obelisk vysoký dvacet šest metrů a nachází se v anglickém parku u zámku."

File:Panuvtempl.JPGAle než dojdeme k obelisku, projdeme celou zábavnou stezkou připravenou přímo pro vás a budete mít možnost poznat další romantické stavbičky, jako je Panův templ, Gloriet či Čínský pavilon. Na naučné stezce se naučíte pískat na trávu, jako to uměl Pan v řeckých bájích, vyzkoušíte, zda najdete luční květiny a bylinky v nádherných kopretinových lukách, ale také si vyzkoušíte různé pohybové dovednosti při kterých si protáhnete tělo.

Bude pro nás připravena i prohlídka zámku a jeho několika salónů vybavených v původním stylu. Tyto úžasné salóny uchvátily například i filmaře a proto zde byly natáčeny některé české filmy. Jako například film Jak básníkům chutná život (1987), kde zámek účinkoval pod pseudonymem zámek v Bezdíkově.

Krásnodvorský park prý v dobách největší slávy poctilo návštěvou tolik prominentů jako žádný jiný na světě. Přidejte se k nim i Vy!

 

Cena: 200,- Kč

Vhodné pro žáky z: Loun, Chomutova, Jirkova, z Mostu.

 

 

 


MUZEUM ČTYŘLÍSTKU                         

 

Máte rádi komiksové postavičky z kresleného seriálu Čtyřlístek?  Tak potom jste jistě už viděli i nový český film Čtyřlístek ve službách krále.                    Pokud se vydáte na tento výlet do Máchova kraje, do Doks, dozvíte se jak tento komiks krůček po krůčku vznikal. S Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou se zde setkáte téměř v životní velikosti. Nahlédnete do Fininčiny kuchyně či spatříte Myšpulínovy vynálezy. V muzeu je i místo na hraní i kreslení.

Do muzea vás dovede naučná stezka Čtyřlístku. Téměř odkudkoliv je vidět středověký hrad Bezděz i se svými věžemi. Tím pádem obejdete celý Blaťák (Máchovo jezero).

Také se svezete vyhlídkovou lodí  po jezeře.

Cena: 310,- Kč


MUZEUM KARLA ZEMANA                       

    

Muzeum představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii.

Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po tvorbu z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Cena: 330,- Kč


Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: